Ametüstiga ehted. Poolvääriskivi ametüst mõju: leevendab kurbust, puhastab aurat ja aitab kaalu langetada! 5. dets. 2020 – Postitatud Ehete valimine, Poolvääriskivid ja kristallid

Ametüstist ehted on tervistava ja puhastava väega, mis saavad jagu igat liiki sõltuvustest.

Lisaks ergutab ainevahetust, mis  on heaks abiks kaalulangetajatele.

Poolvääriskivi ametüsti omadused ja toime

Ametüsti värv: varieerub purpursest kuni helelillani

Ametüsti välimus: läbipaistvad terava tipuga. Võib esineda geoodidena, kobaratena või teravatipuliste kristallidena. Leidub igas suuruses.

Ametüsti leiukohad: Ameerika Ühendriigid, Inglismaa, Kanada, Brasiilia, Mehhiko, Venemaa jne.

ametüstist toorkivi

Ametüst on erakordselt võimas ja kaitsev kivi, mis on kõrge vaimse vibratsiooniga.

Ametüstil on võimas tervistav ja puhastav vägi ning see tõstab vaimset teadlikkust. Ametüst toetab mõõdukust ning on abiks näiteks purju jäämise vältimisel, lisaks on sel kainestav mõju ülemääraste hirmude ja füüsiliste kirgede suhtes. Ametüst saab jagu igat liiki sõltuvustest ja blokeeringutest. Kõrgemal tasandil kasutatuna avab ametüst teise reaalsuse.

Ametüsti saab kasutada meele rahustamiseks või vastupidiselt meele ergutamiseks, ta kergendab otsuse tegemise protsessi, kaasates terve mõistuse ja sisemise intuitsiooni ning rakendades otsused ja taipamise praktikasse.  Ametüst on hea abimees mediteerimisel, sest aitab viia mõtted maapealsetelt asjadelt mujale ning aitab kaasa rahu ja sügavama mõistmise saavutamisele. Ametüst aitab keskenduda ning oma võimeid kontrollida. See soodustab uute ideede omaksvõtmist ning aitab ühendada põhjuse tagajärjega.

“Ametüst tugevdab emotsionaalset keskendumist, see hajutab viha, raevu, hirmu ja ärevust. Leevendab kurbust ja leina, aitab leppida kaotusega.”

Ametüst on üks kõige vaimsemaid kive, mis edendab jumalikku armastust, andes võime taibata selle tõelist omadust. See avab intuitsiooni ja suurendab psüühilisi andeid. Ametüst on väga sobilik meditatsiooni- ja kristallidelt ennustamise kivi ning selle võib paigutada ergutamiseks kolmandale silmale.

Ametüst kui tervendaja

Ametüst tasakaalustab energiatasandil füüsilist, vaimset ja emotsionaalset energiakeha ning viib need kontakti spirituaalse kehaga. See puhastab aurat ja kujundab ümber negatiivset energiat. Lisaks stimuleerib kurgu- ning kroontšakrat, sest see toob vaimset selgust ja kõrgema meele armastust. Seda võib kasutada tervendamisel valu hajutamiseks.

Ametüsti tervendavad omadused:

poolvääriskividest käevõru

Ametüstist käevõrud

  • ergutab hormoonide tootmist
  • tasakaalustab endokriinsüsteemi ja ainevahetust
  • tugevdab immuunsüsteemi
  • ametüst mahendab füüsilist , emotsionaalset ja psühholoogilist valu või stressi
  • tervendab kopsu- ja hingamisteede haigusi
  • parandab nahka, rakuhäireid ja seedekulgla haigusi
  • reguleerib soolestiku floorat
  • leevendab unetust ja toob rahuliku une

Ametüsti kasutamine

Ametüsti on kõige parem kanda ehtena. Kõige parem on kanda kurgu või südame piirkonnas.

Ametüsti kobarad ja geoodid võib panna enda lähedusse ja teravatipulisi üksikkristalle saab kasutada ravitsemiseks.  Kui soovite energiat ligi tõmmata siis suunake kristalli teravik enda poole. Kui vastupidi siis suunake see teravik endast eemale.

Ametüstiga negatiivse neutraliseerimine

Ametüst on piesoelektriline, mis tähendab, et tal on positiivne ja negatiivne polaarsus ning ta suudab kiirata elektromagnetilist energiat. Selle tundliku kivi abil saab otsida, määrata ja neutraliseerida negatiivset maa energiat või geopaatilist stressi, mis võib põhjustada üldist väsimust. Tavaliselt inimese keha kohaneb nende tavapäraste maa energiatega, mis tõusevad maapinnast. Geopaatiline stress tekib siis kui need energiad moonduvad. Põhjuseks võib olla näiteks voolav vesi maja all. Veel üheks ebamugavuse

ametüstiga kõrvarõngad

Ametüstiga hõbedast kõrvarõngad.

tunde tekitajaks võivad olla energiajooned, eriti kui maja asub nende ristumiskohas.

Ametüsti (või ka muu kvartsi abil) abil saad neid negatiivse energiaga kohti oma kodus otsida. Kasuta selleks oma pendlit ja lase tal küsimuste abil vastusteni jõuda. Märgi ära need kohad, kus pendel andis jaatava vastuse negatiivsete energiate kohta. Aseta nendesse kohtadesse paar suurt ametüstitükki või mitu väikest tükki vaiba alla, paludes neilt abi neutraliseerida negatiivsed võnked, mis avaldavad tervisele ebasoodsat mõju.

Ametüstiga aura puhastamine

Aura puhastamine päeva jooksul kogunenud negatiivsusest suudab värskendada su meeli, keha ja vaimu. Kui on olnud pingeline päev või tööl on olnud palju stressi siis aura puhastamine ametüstiga on abiks.

Aura on vaevu tajutav energiaväli, mis ümbritseb füüsilist keha. Aura näitab meie emotsionaalset, vaimset ja spirituaalset heaolu.

Usutakse, et ametüsti lilla värv tähistab öö ja päeva ühinemist. Selle mahendavad, rahustavad omadused peaksid aitama minna füüsilisest teadvusest üle alateadvusele – ärkvelolekust uneseisundisse. Võimsa ja kaitsva kristallina suudab see puhastada aurat kõigest negatiivsest, mille oled päeva jooksul üles korjanud. Aura puhastamiseks tee nii: Seisa sirgelt vaikses ruumis ja võta kätte oma ametüstkivi. Sule silmad ja palu kristallil eemaldada kogu negatiivsus ning asendada need kõrgema spirituaalse vibratsiooniga. Tee kiviga ring ümber terve keha: ees, taga ja külgedel, tunnetades imelist soojust sedamööda, kuidas su energeetiline väli täielikult taastub, siis tule aeglaselt endasse tagasi. Puhasta kivi ja korda seda rituaali iga päev. Kristallide puhastamisest kirjutasin siin.

VAATA AMETÜSTIGA EHTEID

Kasutatud allikad:

“Kristallide piibel“ Judy Hall

„Kristallide energia“ Mary Lambert

„Kristallravi“ Tilly Lister

Hea teada! Kõik s7ehted.ee veebilehel kirjeldatud kivide ja poolvääriskivide tähendused on kokku kogutud erinevatest allikatest. Me ei garanteeri ega luba, et kirjeldatud kivide omadused omavad nimetatud toimet või mõju. Samuti ei ole mõeldud need meditsiiniliste probleemide lahendamisel.

« Roosa kvartsiga ehted – leiad armastuse ja peletad halva energia!
Swarovski kristallid ja pärlid, loe lähemalt, mis need tegelikult on? »