Poolvääriskivide valimine, kristallide puhastamise ja laadimise viisid 30. mai 2020 – Postitatud Poolvääriskivid ja kristallid

Poolvääriskive ja kristalle leidub maailmas väga palju. Neid on erinevaid nii välimuse kui ka mõju poolest. Aga kuidas valida seda õiget kivi? Näiteks kui soovid kristalli oma ellu mingi kindla eesmärgiga siis saad valida kivi omaduste järgi.

erinevad poolvääriskivid

 Kui ei tea täpselt, millist kristalli soovid siis võid näiteks oma sodiaagimärgi järgi valida, tuues sellega taevaseid energiad maa peale.  Kui valid kivi või ehet kaupluses siis saad seda kätte võttes tunnetada ja tunda, kas see sobib sulle. Kui aga see võimalus puudub siis vali lihtsalt välimuse ja meeldimise järgi. Tavaliselt sedasi valitud kristallid osutuvad just nendeks “õigeteks”, sest kivi justkui ise tuleb Sinu ellu.

Kristallid on oma salapäraga võlunud inimesi juba sellest ajast peale, kui neid esmakordselt leiti. Kristallide ilu, rabavad vormid ja värvid on läbi aegade äratanud aukartust ning andnud neile vaimse võimekuse. Kristallidel on palju erinevaid kasutusviise, neist enamlevinud on kasutamine tervendamiseks, ennustamiseks, kaitseamulettides ja ehetena.

Kristallid moodustusid miljoneid aastaid tagasi, kui kuumad gaasid ja mineraalilahused tõusid Maa sulanud kihtidest pinnale ( näiteks kvarts). Kui need jahtusid, ühinesid aatomid mustriteks ja kolmedimensioonilisteks võredeks ning neist said niisugused kristallid nagu me neid tänapäeval tunneme. Kristalli eriline struktuur võimaldab sellel imada endasse, tugevdada ja edasi kanda elektromagnetilist energiat, mis suudab ravida ning anda energiat.

 

Kristalle eristatakse näiteks mitmete erinevate tüüpide järgi:

  1. Teravatipulised – need on terava tipuga kristallid.
  2. Lihvitud – on looduslikud kristallid, mida on lihvitud sileda pinna saamiseks.
  3. Toorkivid – kristallid oma looduslikus olekus, nii nagu neid maa sees kaevandatakse.
  4. Rutiilimoodustistega – kristallid, mis tavaliselt on kvarts. Sisaldavad kuldseid, punaseid või musti mineraalinõelu.
  5. Triibulised – kriibitud, mustrilised või soontega kristallid.
  6. Trummelpoleeritud – sama, mis on lihvitud kristallid, sageli asetatakse rähaga suurde trumlisse, et saada siledaid kristalle.

Kuidas valida endale sobivat kristalli ehk poolvääriskivi?

Oma ehtekivi ja kristalli valimiseks on mitmeid erinevaid võimalusi.  Kristalle on erinevaid nii välimuse kui ka mõju poolest.  Aga kuidas valida seda õiget kivi? Näiteks kui soovid kristalli oma ellu mingi kindla eesmärgiga siis saad valida kivi tema omaduste järgi. Kui ei tea täpselt, millist kristalli soovid siis võid näiteks oma sodiaagimärgi järgi valida, tuues sellega taevaseid energiad maa peale.  Kui valid kristalli või ehtekivi kaupluses siis saad seda kätte võttes tunnetada ja tunda, kas see sobib sulle. Kui aga see võimalus puudub siis vali lihtsalt välimuse ja meeldimise järgi. Tavaliselt sedasi valitud kristallid osutuvad just nendeks “õigeteks”, sest kivi justkui ise tuleb sinu ellu. Väga põnev valimise viis ongi juhuslikult valitud kristall ja kui hiljem lugeda selle kivi omaduste kohta siis võid üllatuda, kui täpselt ja õigel ajal see Sinu ellu tuli. See on mul endal mitu korda ära katsetatud.

“Kristalli võib valida lihtsalt meeldimise järgi”.

Erinevate kristallide kandmine või lihtsalt nende lähedalolugi võib turgutada energiat (oranz karneool) , puhastada ümbrust (merevaik) või siis jõukust ligi tõmmata (tsitriin). Hoolikalt paigutatud kristallid võivad muuta kogu teie elu. Võid valida kivi, mis võimendab intuitsiooni (apofülliit), tugevdab vaimseid võimeid (roheline turmaliin) või suurendab enesekindlust (hematiit). Võid valida külluse (tiigrisilm), tervendamise (smitsoniit) või armastuse ligitõmbamise (rodoniit). Valik on Sinu!

Kristallide puhastamine ja laadimine, erinevad viisid

Kristallid võtavad endasse neid ümbritseva keskkonna ja inimeste energiat. Seega kui oled oma kristalli välja valinud siis ei tohi unustada seda enne kasutamist puhastada ning see  programmeerida ehk pühendada enda eesmärgile.  See koondab kristalli energiat.  Edaspidi sõltuvalt kristalli kasutamise sagedusest tuleb seda puhastada kord nädalas või korra kuus. Kui tegemist on kristallidega, mida kasutatakse tervendamiseks siis puhasta seda peale igat sessiooni või iga päev, sest kivi neelab endasse haiguse või negatiivseid võnkeid. Ehete hoiustamise ja kandmise kohta kirjutasin siin postituses.

Kristallide puhastamine veega

See on üks lihtsamaid ja käepärasemaid puhastusmeetodeid. Kui tood kristalli esmakordselt koju ja ei tea midagi selle minevikust siis pane kristall esmalt 24 tunniks gaseerimata allikavette  klaaskaussi, et eemaldada kogunenud negatiivsus kristalli seest. Tavapäraselt veega puhastades hoia kristalli mõni minut voolava vee all. Kuivata korralikult pärast veeprotseduuri.

Pane tähele! Kristallid, mida vees mitte puhastada: seleniit, lasuriit, malahhiit, türkiis. Need kivid võivad lahustada vees või mõjutab vesi nende füüsilisi omadusi.

Kristallide puhastamine soolvees

soolaga puhastamine

Selle puhastusmeetodi kohta on erinevaid arvamusi ja uskumusi. Arvatakse, et see võib kristalli lõhkuda, teised vastupidi arvavad, et see laeb tõhusalt maha kristalli energiat. Soola iseenesest on juba ammustest aegadest kasutatud loodusliku puhastajana, erinevates puhastustseremooniates ja füüsiliseks tervenemiseks.

Kristallide puhastamiseks soolvees võta peotäis meresoola ja puista see allikavette, mis on klaaskausis. Sega niikaua kui sool on lahustunud. Aseta kristall soolvette. Jäta see tunnikeseks vette ning siis puhasta allikaveega ning kuivata.

Pane tähele! Kristallid, mida mitte selle meetodiga puhastada: kaltsiit, karneool, labradoriit, opaal. Need kivid võivad lahustada vees või mõjutab vesi nende füüsilisi omadusi.

 

Kristallide puhastamine suitsuga

Suitsutamine on iidne indiaanlaste traditsioon, mis puhastab ruumi ebameeldivatest tunnetest või negatiivsest energiast. Samuti saab suitsuga edukalt kristalle puhastada. Kõige parem variant oleks kui sul on enda poolt kasvatatud taimed. Hästi sobivad näiteks kasetohust tehtud suitsupulk, kummel, lavendel, piparmünt, rosmariin jne.  

Puhastamiseks aseta kristallid või ehted kaussi. Süüta suitsupulk ning hoia seda tulekindla kausi kohal, seejärel puhu leek ära ning hajuta suitsu mitu korda üle kausi, et vabastada kristall kõigest negatiivsest ja tuua võnked normaalsele tasemele.  Suitsupulga asenduseks võid kasutada ka endale meelepärast viirukit, kuid siis puhasta korraga üks kristall või ehe, kuna viiruk ei ole nii võimas. Viiruk jäta oma hoidjasse põlema ja lase sel lõpuni töötada.

Selle meetodi puhul palun järgi ka tuleohutuse nõudeid!

 

Hingeõhuga puhastamine

puhumise tehnika

Kui sa oled kodust eemal ja muud puhastuse meetodit pole võimalik kasutada siis on heaks alternatiiviks oma hingeõhuga puhastamine.

Esmalt hinga paar korda sügavalt sisse ja puhasta oma mõtted. Võta kristall või ehe kätte ja keskendu kogu negatiivsuse eemaldamisele sellest, öeldes endale: „Ma puhastan oma kristalli armastusega .“ Hinga veelkord sügavalt sisse ja hinga jõuliselt välja kristalli peale. Visualiseeri kuidas halb energia kaob maa sisse ja emake Maa aitab selle muuta uuesti elujõuliseks energiaks. Väga suure kristalli puhul korda seda rituaali  iga tahu peal.

Päikesevalgusega ja kuuvalguse käes kristallide puhastamine

Mõlemad meetodid on tõhusad ja kergesti teostatavad. Päikese ja kuuga abiga puhastades saad kristallidelt eemaldada kogu negatiivse, mis sinna on kogunenud. Puhastamiseks aseta kristall 24 tunniks nii, et päike paistaks otse peale. Võimalusel aseta need välimisele aknalauale, et klaas ei vähendaks päikese toimet. Parim aeg on kohe varahommikul ja tuua kristallid  õhtul tuppa tagasi. 

Kui kasutad kuuvalguse abi puhastamisel siis vii kristallid õhtul välja ja hommikul tuppa. Hea oleks valida kindel faas, nagu näiteks noor- või täiskuu.

Pane tähele! Osad kristallid võiva olla tuleohtlikud, näiteks erinevad kristallkuulid. Ametüst, akvamariin, aventuriin, berüll, tselestiit, kuumtöödeldud tsitriin, fluoriit, kuntsiit, lasuriit, malahiit, opaal, roosa kvarts, turmaliin, türkiis võivad muutuda tuhmiks.

OSTA SIIT poolvääriskividest käevõrusid

Kasutatud allikad:

“Kristallide piibel“ Judy Hall

„Kristallide energia“ Mary Lambert

„Kristallravi“ Tilly Lister

Hea teada! Kõik s7ehted.ee veebilehel kirjeldatud kivide ja poolvääriskivide tähendused on kokku kogutud erinevatest allikatest. Me ei garanteeri ega luba, et kirjeldatud kivide omadused omavad nimetatud toimet või mõju. Samuti ei ole mõeldud need meditsiiniliste probleemide lahendamisel.

Ilusat ja pikka ehete kandmist!

Sirja

Sinine Seitse ehted

 

Millised on Sinu lemmikud puhastamise meetodid? Jaga oma arvamusi!

 

« Swarovski kristallid ja pärlid, loe lähemalt, mis need tegelikult on?
Ehete puhastamine ja hoiustamine »