Swarovski kristallid ja pärlid, loe lähemalt, mis need tegelikult on? 7. nov. 2020 – Postitatud Swarovski elements kristallidest ehted

Swarovski kristallidest (crystals) ehted on jätkuvalt populaarsed. 

Neid leiab paljude meisterdajate loomingust ning pole kaotanud oma uudsust ja sära, kuna kristallide ja pärlite valik täieneb pidevalt uute kollektsioonide näol.

Swarovski kristalle ja pärleid kasutatakse väga paljude ehtemeistrite poolt ja seda põhjusega, need on imelised ja paju erinevaid kombineerimise võimalusi pakkuvad kristallid. Swarovski kristalle kasutatakse kõigis ehete valmistamise valdkondades. Igal aastal tutvustatakse uusi hooajalisi kollektsioone ja nende hulka kuuluvad tavaliselt Swarovski kristallid, mida kasutatakse koos vääris- ja poolvääriskividega, kullast või hõbedast kaetud metallidega.

Mis on Swarovski kristallid?

swarovski ehted

Aastal 1892 leiutas Daniel Swarovski erilise tehnoloogia, mille abil hakati tootma Swarovski kristalle. Need ei ole päris kalliskivid, kuid need on valmistatud kõrgel temperatuuril klaasist, sulatades ränioksiidi pulbrit pliiga. Selle tulemusena moodustub see, mida nimetatakse pliikristalliks. Väga täpset protsessi ei teata, kuna Swarovski on selle patenteerinud, kuid selle sisaldus on ligikaudu 32%, et suurendada kristallide murdumisnäitaja sarnasust teemandiga.

Tihti kaetakse Swarovski kristallid AB-kattega, mis annab selle pinnale sätendava vikerkaare sära.

Selleks, et toota teemantiga sarnanevat efekti, on kristallklaas täpseks lõigatud ja seejärel poleeritud Swarovski poolt patenteeritud protsessiga, mis annab kristallile kõrge kvaliteedi.  Swarovski kristallil on Mohi skaala järgi kõvadus 6-7, seega on see kriimustustele ja kulumisele üsna kindel ja vastupidav, kuid näiteks on see tavalisest klaasist raskem. Kristallides sisalduv pliisisaldus suurendab klaasi murdumisnäitajat 1,5 kuni 1,7 võrra, võimaldades kristallidel rohkem särada.

Mis on Swarovski pärlid?

Swarovski pärlitest ehted

Swarovski pärlitest käevõru. Saadaval e-poes, kliki pildil, et osta.

SWAROVSKI kristallpärlid (Crystal Pearls) on ehtsate pärlite imelised koopiad. Kristallpärlid on valmistatud unikaalsest kristalsest materjalist. Need on kaetud uudse pärlilaadse kattega, mis annab täiusliku siidiselt pehme ümara pinna. Kauneid Swarovski pärleid on saadaval erinevates värvitoonides, lisaks erinevates suurustes ja kujudes. Enamlevinud on ümara kujuga pärl, mida on alates suuruses 0,3 –  1,6 cm läbimõõduga. Kristallpärlitega on võimalik luua lõputult erinevaid võrratuid kombinatsioone. Nendest saab valmistada võrratuid pärlitest käevõrusid, kaelakeesid ning kõrvarõngaid. Igal aastal lisandub kollektsiooni uusi moodsaid värvitoone, mis annab võimaluse oma ehtekollektsiooni pidevalt täiendada moekate värvitoonidega. Swarovski pärlite kasuks räägib ka nende hea vastupidavus.

Kas ehtsad Swarovski kristallid või mitte?

swarovski pärliga kõrvarõngad

Kuidas aru saada, kas Swarovski kristall on ehtne või mitte? Kui tegemist ei ole spetsiaalsest Swarovski kauplusest ostetud tootega, ei tähenda see, et kristall on võltsing. Tuntud luige logoga Swarovski kaubamärk kuulub Swarovski gruppi ja on nende kaubamärk. Samas müüakse samu (mitte ehteid) Swarovski kristalle kõigile soovijatele, kelle käe läbi valmivad kaunid ja säravad Swarovski kristallidega tehtud käsitööehted. Mõned soovitused, kuidas kristalli ehtsusest aru saada.

  • Tegelikult saab juba aru ka tavalise klaashelme ja Swarovski kristalli võrdlemisest. Swarovski kristallil on võrratult kaunis lihv ja läige, et seda ei olegi võimalik sellisel moel järele teha.

Osta ehtemeistri käest, kes teab, kust ta oma Swarovski kristallid ostab (näiteks Sinine Seitse ehted ostab oma Swarovski kristallid ja pärlid ainult Euroopast sertifitseeritud edasimüüjate käest, nii ei pea muretsema, et sekka satuks võltsitud tooteid).

  • Kõik Swarovski kristallid on identsed nii kuju kui värvi poolest, samuti augu paigutus.
  • Igal värvitoonil on oma nimetus ja tooteseerial oma number.
  • Swarovski kristalle ei müüda paelal nagu klaaskristalle, vaid lahtiselt ükshaaval.
  • Swarovski kristallide sees ei esine õhumulle ja pinnal kriimustusi.
Swarovski kristallide ja pärlite hooldus

Soovitus on mitte minna kristallide ja pärlitega ujuma ja neile otseselt kosmeetikat peale lasta. Enamus Sinine Seitse valmistatud ehtest, kus on pärleid kasutatud, sisaldavad ka muid materjale, mis ei kannata otsest vett ja kosmeetikaga kokku puutumist. Loe lähemalt ehete puhastamisest ja hoiustamisest Sinine Seitse blogist.

Swarovski kristallidest ehteid valima

« Ametüstiga ehted. Poolvääriskivi ametüst mõju: leevendab kurbust, puhastab aurat ja aitab kaalu langetada!
Poolvääriskivide valimine, kristallide puhastamise ja laadimise viisid »