Kuidas valida õiges suuruses käevõru nii endale kui ka kingituseks? 5. mai 2019 – Postitatud Ehete valimine

Selleks, et käevõru ei jääks pelgalt kapikaunistuseks, tuleb valida õiges suuruses käevõru. Kui soovid, et käevõru kandmine oleks mugav ja see istuks hästi, tuleb alustada enda randme ümbermõõdu mõõtmisest.

Naiste käevõrude ja ehete valimisel tuleb teada, mis mõõdus toodet vajatakse

Mõõta tuleb täpselt, just sealt, kus plaanitakse võru kandma hakata. Lisaks tuleb arvestada, kas kantakse ainult ühte käevõru või mitut korraga ning kas kantakse ka kella või muud aksessuaari.

Näiteks kui kannad käevõru kellast küünarnuki pool siis tulebki mõõta vastava koha ümbermõõt, vastasel juhul on käevõru pinge all ja võib hõlpsasti puruneda.

Sellisel puhul pead valima tavapärasest suurema ümbermõõduga käevõru. Kui käevõru kantakse tavapäraselt randme kitsamal kohal siis tuleb mõõta täpselt sellelt kohalt.

Venivad käevõrud ehk elastikpaelaga tehtud ehted

käevõru suuruse mõõtmine

Randme ümbermõõdu mõõtmine

Kasutan käevõrude valmistamisel parimat elastikpaela, et see kestaks kaua. Hinnavahe soodsama kummipaelaga on lausa 10-15 kordne. Välimuselt sarnased aga kvaliteedilt siiski erinevad. Kallim pael talub kordades rohkem ülevenitamist, seega käevõrude valmistamisel on arvestatud, et peab kuigi palju venitamisele vastu pidama.

Olen ise need kõik läbi kandmise ära katsetanud ja võin öelda, et õigesti valitud suurus ja sõbraliku kasutamise korral püsib käevõru aastaid samas vormis. Kindlasti peab jälgima ehete hoolduse nõudeid: loe siit täpsemalt edasi.

Käevõru valimine kingituseks

Kingituseks käevõru valimine on rohkem väljakutseid pakkuv tegevus kui endale seda valida. Kuid siiski mitte võimatu.

Kui randme mõõtmine pole võimalik siis tuleb lähtuda loogikast. Näiteks kui kingi saaja kannab S/M suurust siis on ka randme ümbermõõt väiksem ehk S/M suurusega.

Meie e-poes on naiste puhul suurus S/M randme ümbermõõdule 15-16 cm ja suurus L/XL randme ümbermõõdule 16,1 – 17 cm.

NB! Tegemist on meie poes kasutusel oleva mõõtmise süsteemiga ja ei pruugi vastata mujal esitatud andmetele. Kui tellid toote ja see siiski ei ole suuruselt vastav siis saame selle alati ringi teha ja ringi vahetada.

Käevõru suuruse valimine

Käevõru suuruse valimisel mõõda esmalt oma randme ümbermõõt. S7ehted.ee e-poes on kõik mõõdud antud ilma varuta ja need ei ole käevõrude pikkused. See tähendab seda, et paraja varu arvestan juba ise käevõrule juurde. Näiteks kui said oma randme ümbermõõduks 16,5 cm siis tellimisel arvestadki selle suurusega.

Olenevalt materjalist on varu erinev, näiteks 10-12mm helmeste puhul on see teistsugune kui 0,4mm helmeste omast, kuhu tuleb väiksem varu juurde arvestada. Seega pärlitest käevõru, mis on 18cm pikk ei ole sama, mis 18cm pikk peenike kullast käekett.

Kui jääd suuruse valimisel hätta siis küsi julgesti abi, kirjutades sirja@s7ehted.ee.

SIIT OTSE KÄEVÕRUSID VALIMA

« SÄRA ON MOES! Uus kollektsioon Swarovski kristallide ja terasega!